28 maja 2023r.

W dzisiejszą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszy Świętej o godz. 9:45, grupa 29 dzieci po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej. Od poniedziałku do piątku dzieci te będą uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18:00. Otaczajmy te dzieci, ich rodziców i bliskich naszą serdeczną modlitwą w tym czasie.


Dobiega końca miesiąc maj – miesiąc szczególnej czci Matki Bożej. Modlitwa Litanią Loretańską, czyli tak zwane nabożeństwo majowe odprawia się w kościele w niedzielę po Mszy o godz. 12:00 , a w pozostałe dni tygodnia po Mszy wieczornej. Od czwartku rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa.


W poniedziałek obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła, w środę Święto Nawiedzenia NMP, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.


Jutro w poniedziałek po Mszy wieczornej i nabożeństwie spotkanie Parafialnego Kręgu Biblijnego na plebanii.


We wtorek Ks. Mateusz obchodzić będzie trzecią rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy o nim w modlitwie.


W środy o godz. 17:30 odprawia się w naszym kościele Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Przy balustradce jest umieszczona skrzynka, gdzie można składać intencje modlitewne przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.


W piątek – pierwszy piątek  miesiąca. Prosimy by osoby, które odwiedzamy zwyczajnie w pierwsze piątki miesiąca z posługą sakramentalną potwierdziły chęć i gotowość przyjęcia kapłana. Spowiedź w kościele od godziny 17:30.


W sobotę pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11:00 adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwa różańcowa, a o godz. 12:00 Msza św. Rozważania różańcowe i modlitwy poprowadzi Koło Żywego Różańca z Załęża Dużego.

W przyszłą niedzielę – pierwszą w miesiącu – ofiary na tacę przeznaczone będą jak zwykle na nasze inwestycje parafialne. W najbliższy wtorek ma wrócić po renowacji drugi z naszych feretronów.


Również w przyszłą niedzielę pierwszą niedzielę czerwca obchodzić będziemy Dzień Dziękczynienia. Uroczysta Msza święta poprzedzona procesją z relikwiami z Placu Piłsudskiego będzie w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 12:00. W naszej parafii w przyszłą niedzielę przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na wykończenie Świątyni Opatrzności Bożej.


Także w przyszłą niedzielę w naszym kościele na Mszy św. o godz. 12:00 Ks. kan. Stanisław Kaczmarek, były proboszcz naszej parafii, będzie obchodził jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Homilię ma powiedzieć Ks. Infułat Jan Sikorski.
Z racji jubileuszu nie będzie w przyszłą niedzielę konferencji dla Kół Różańcowych.