28 lutego 2021r.

W dzisiejszą niedzielę – II Wielkiego Postu – przeżywamy jako Niedzielę Dzieła pomocy misjonarzom – Ad Gentes. Przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.


Również w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupy starszej.


Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:30 dla dzieci i o godz.18:30 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym są w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00. Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


W środy o godz. 17:30 odprawia się w naszym kościele Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Przy balustradce jest umieszczona skrzynka, gdzie można składać intencje modlitewne przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.


W piątek – pierwszy piątek  miesiąca. Proszę by osoby, które odwiedzamy zwyczajnie w pierwsze piątki miesiąca z posługą sakramentalną potwierdziły chęć i gotowość przyjęcia kapłana. Spowiedź w kościele od godziny 17:30.


W sobotę pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11:00 adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwa różańcowa, a o godz. 12:00 Msza św. Rozważania różańcowe i modlitwy poprowadzi Koło Żywego Różańca z Michrowa.


W przyszłą niedzielę – pierwszą w miesiącu – ofiary na tacę przeznaczone będą na nasze inwestycje parafialne.


Również w przyszłą niedzielę odbędą się w małych grupach spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. z klas IV.
Po Mszy św. o godz. 9:45 dla dzieci ze szkoły w Kruszewie, po Mszy św. o godz. 12:00 dla dzieci ze szkoły w Pamiątce gr. 1 i po Mszy św. o godz. 16:00 dla dzieci ze szkoły w Pamiątce gr 2. Dzieci z klas III będą miały spotkanie w niedzielę 14 marca.