2 Sierpnia 2020r.

W dzisiejszą niedzielę – pierwszą w miesiącu – ofiary na tacę przeznaczone sa na nasze inwestycje parafialne.


Także w dzisiejszą niedzielę 2 sierpnia można w kościołach parafialnych uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” przez pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary.


Również od dzisiejszej niedzieli przebywa w naszej parafii Ks. Mateusz Kozioł. W miesiącu sierpniu na zastępstwo wakacyjne za ks. proboszcza, a od września już oficjalnie jako nasz wikariusz. W pierwszą niedzielę września o godz. 12:00 Ks. Mateusz odprawi uroczystą Mszę z błogosławieństwem prymicyjnym.


W środy o godz. 17:30 odprawia się w naszym kościele Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Przy balustradce jest umieszczona skrzynka, gdzie można składać intencje modlitewne przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.


W czwartek obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu co roku przechodziła przez naszą parafię Warszawska Pielgrzymka Piesza, którą podejmowaliśmy śniadaniem na postoju w Michrowie. W tym roku ze względu na pandemię cała pielgrzymka wraz z obsługą liczyć będzie 60 osób i zatrzyma się na postój na terenie zamkniętym i z własnym wyżywieniem. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wraz z nimi i ufamy, że w następnym roku wszystko wróci do normy.


W piątek – pierwszy piątek  miesiąca. Proszę by osoby, które odwiedzamy zwyczajnie w pierwsze piątki miesiąca z posługą sakramentalną potwierdziły chęć i gotowość przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną. Spowiedź od godziny 17:00.


W miesiącu sierpniu ks. proboszcz przebywa na urlopie, więc kancelaria parafialna będzie funkcjonować w ograniczony zakresie.