27 Września 2020r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na apel Konferencji Episkopatu Polski będzie przed kościołem przeprowadzona zbiórka do puszek na poszkodowanych w pożarach obozów dla uchodźców na wyspie Lesbos.


Również w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:45 odbędzie się spotkanie dla dzieci z klas IV podstawowych, które rozpoczęły swoje przygotowanie do przyjęcia sakramentów pokuty i eucharystii w ubiegłym roku. Katecheza i spotkanie dla rodziców klas IV będzie w poniedziałek o godz. 20:00.


Także w dzisiejszą niedzielę po Mszy o godz. 16:00 będzie spotkanie dla młodzieży, która rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania w ubiegłym roku szkolnym.


W środy o godz. 17:30 odprawia się w naszym kościele Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Przy balustradce jest umieszczona skrzynka, gdzie można składać intencje modlitewne przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.


W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc, w którym modlimy się wspólnie modlitwą różańcową. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 12:00. Szczególnie zapraszamy dzieci do wspólnego odmawiania różańca. Przygotowane są dla nich nalepki z tajemnicami różańcowymi, a ci którzy zbiorą największe kolekcje otrzymają też pamiątkowe nagrody w listopadzie.


W piątek – pierwszy piątek  miesiąca. Odwiedziny w domach z posługą sakramentalną zgodnie ze zwyczajem. Osoby, które jeszcze się obawiają zaprosić księdza do osoby chorej lub starszej uspokajam, że odwiedziny  te odbywają się z zachowaniem wszelkich możliwych norm bezpieczeństwa sanitarnego. Spowiedź od godziny 17:00.


W sobotę pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11:00 adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwa różańcowa, a o godz. 12:00 Msza św. Rozważania różańcowe i modlitwy poprowadzi Koło Żywego Różańca z Załęża Dużego.


W przyszłą niedzielę – pierwszą w miesiącu ofiary na tacę przeznaczone będą na nasze inwestycje parafialne.


Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 i po nabożeństwie różańcowym spotkanie i konferencji dla Kół Żywego Różańca


Zachęcamy do włączenia się w akcję „Zapal Świecę Niepodległości i módl się w intencji Ojczyzny”. Polega ona na tym by 11 listopada o godz. 19:18 zapalić replikę Świecy Niepodległości. Świece można zamawiać poprzez karty pocztowe dostępne na balustradzie, telefonicznie lub w sklepie internetowym. Informacje na plakacie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.


Prasa religijna dostępna jest na stojaku pod chórem.