1 Grudnia 2019r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 12:00 na zakończenie Godziny Łaski będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.


W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne Warszawskie.


Także w dzisiejszą niedzielę, drugą adwentu, obchodzony jest XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy złożyć nasze ofiary do puszek przed kościołem.


W dzisiejszą niedzielę dzieci otrzymają sznurki, które są miarą długości łańcucha na choinkę. Tej długości łańcuchy wykonane w dowolnej technice posłużą do ozdoby choinek w kościele w czasie tegorocznych świąt. Swoje łańcuchy dzieci przyniosą w czasie rekolekcji adwentowych, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Jeśli któreś z dzieci nie ma jeszcze aniołka do wpisania adwentowych dobrych uczynków, to są one jeszcze dostępne. Przypominam, że aniołki też przynosimy w przyszłą niedzielę.


W dzisiejszą niedzielę będzie też po Mszy św. o godz. 9:45 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do sakramentów pokuty i eucharystii, a po Mszy o godz. 16:00 dla młodzieży, która rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania w tym roku szkolnym.


Roraty w naszym kościele odprawiane są codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7:00. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, czwartki i soboty, jest dla nich losowanie figurki Matki Bożej i innych pamiątek. Bądźmy też wrażliwi jedni na drugich w organizowaniu przyjazdów na roraty, by ci, którzy dysponują pojazdami posłużyli tym, którzy mają problem z dotarciem.


W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Poprowadzi je Ks. Łukasz Olszewski ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo na co dzień pracujący w Sopocie. Nauki rekolekcyjne będą w przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 9:45, 12:00, 16:00 i 18:00. W poniedziałek dzień spowiedzi na 30 minut przed każdą Mszą św.


W zakrystii dostępne są opłatki wigilijne i świece CARITAS, a w kościele wystawiony jest tradycyjnie pojemnik na dary do świątecznych paczek dla najuboższych rodzin w naszej parafii. Pojemnik jest wystawiony do końca rekolekcji.


W przyszłą niedzielę Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kruszewie będzie tradycyjnie przed kościołem rozprowadzać stroiki świąteczne.


Prasa religijna dostępna jest na stojaku pod chórem.