24 stycznia 2021r.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Chorwacją i po Mszy przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.


Również w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się w kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupy młodszej, która rozpoczęła przygotowanie w tym roku szkolnym. Grupa starsza będzie miała spotkanie w następną niedzielę także po Mszy św. o godz. 16:00.


W środy o godz. 17:30 odprawia się w naszym kościele Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Przy balustradce jest umieszczona skrzynka, gdzie można składać intencje modlitewne przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.


Przypominamy, że mamy uchwalone przy udziale naszych Rad Parafialnych trzy możliwości do wyboru by spotkać się z duszpasterzami na modlitwie rodzinnej i rozmowie oraz otrzymać błogosławieństwo dla domu.

Wizyta w tradycyjnym terminie
Wizyty odbywają się zgodnie z zapowiedzianym harmonogramem. Będziemy odwiedzać tylko te domy, które potwierdzą chęć przyjęcia kapłana wystosowując zaproszenie telefonicznie, SMS-em bądź mailowo najpóźniej na dwa dni przed wyznaczonym terminem. Wizyta będzie się odbywała w reżimie sanitarnym:

Ksiądz przyjeżdża własnym pojazdem

Ktoś z domowników czeka na dworze i otwiera przed księdzem drzwi by nie dotykał klamek

Przygotowujemy tradycyjnie krzyż i świece ale wodę święconą będzie miał ksiądz we własnym kropidle

Przez cały czas spotkania zarówno domownicy jak i kapłan pozostają w maseczkach

Wizyta po świętach wielkanocnych

Jest możliwość przełożenia wizyty duszpasterskiej na czas po świętach wielkanocnych. Będzie podany termin, w którym będzie można umawiać się na wizyty w mamy nadzieję bezpieczniejszym czasie.

III. Wizyta on-line.

Rodziny posługujące się w miarę sprawnie współczesną techniką i pragnące spotkać się z duszpasterzem właśnie w tej formie na platformie Skype lub Zoom mogą zgłaszać chęć spotkania na naszą parafialną skrzynkę e-mail.


W tym tygodniu pragniemy odwiedzić
Poniedziałek 25.01.2021: Michrów nr od 1 do 56 od godz. 15:00

Wtorek 26.01.2021: Kopana ul. Działkowa, Ogrodowa, Graniczna, Zatylnia od godz. 15:00

Środa  27.01.2021: Kopana ul. Górskich, Wyścigowa, Al. Krakowska od godz. 15:00

Czwartek 28.01.2021: Michrów nr od 57 do 81 od godz. 15:00

Piątek 29.01.2021: Kocerany od godz. 15:00

Sobota 30.01.2021: Rembertów i Jeziorzany od godz. 10:00


Planowane wizyty duszpasterskie na następny tydzień

Poniedziałek 01.02.2021: Księżowola

W tym tygodniu poza środą kolędować będzie dwóch kapłanów równocześnie.