24 Maja 2020r.

Obchodzona dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczyna ostatni tydzień okresu wielkanocnego. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowujemy się przez nowennę na nabożeństwach majowych. Kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnych. Wprawdzie nadal, aż do odwołania obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. to obowiązuje nas trzecie przykazanie kościelne: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”.


W dzisiejszą niedzielę wznawiamy przygotowania do sakramentu bierzmowania dla młodzieży grupy starszej, czyli tej, która przygotowania rozpoczęła w ubiegłym roku szkolnym. Ze względu na limity osób w kościele spotkania odbędą się w dwóch grupach. Po Mszy św. o godz. 9:45 zapraszam młodzież, której nazwiska zaczynają się na litery od A do O, natomiast po Mszy św. o godz. 16:00 młodzież, której nazwiska zaczynają się na litery od P do Z. Grupa młodsza, tak jak i dzieci komunijne wznowi spotkania formacyjne po wakacjach.


Nabożeństwa majowe odbywają się: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 12:00.


W środy o godz. 17:30 odprawia się w naszym kościele Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Przy balustradce została umieszczona skrzynka, gdzie można składać intencje modlitewne przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.


W czwartek 28 maja przypada 39 rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. O godz. 19:00 w Archikatedrze Warszawskiej będzie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, a po niej prelekcja prof. Krzysztofa Koehlera pt. „Wizja obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski” i modlitwa o owoce beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego. Na te uroczystości w sposób szczególny są zaproszone parafie naszego dekanatu. Nie organizujemy wyjazdu wspólnego, ale zachęcamy wszystkich którzy mogą indywidualnie udać się do Archikatedry, aby wzięli udział w tej uroczystości.


Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary przekazywane na konto naszej parafii. W tytule wpłaty proszę wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”.


Prasa religijna dostępna jest na stojaku pod chórem.