28 listopada 2021r.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana. Ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne.


W tym roku Roraty dla dzieci i dorosłych będą codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7:00. Dzieci będą miały rozdawane materiały roratnie i losowane będzie do kogo na jedną dobę pójdzie figurka Matki Bożej. Dodatkowo w soboty o 19:30 będą zorganizowane Roraty dla młodzieży połączone z adwentowym czuwaniem i agapą. Na te roraty zapraszamy młodzież z całego dekanatu.


W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupy starszej.


W poniedziałek co dwutygodniowa wieczorna Adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30. Będzie to czas i okazja do osobistego wewnętrznego dialogu i uwielbienia Pana Jezusa obecnego w Eucharystycznej Postaci.


Także w poniedziałek o godz. 20:00 w kościele spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Dzieci będą miały swoje spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:45.


W środy o godz. 17:30 odprawia się w naszym kościele Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Przy balustradce jest umieszczona skrzynka na intencje modlitewne.


W piątek – pierwszy  piątek  miesiąca. Proszę by osoby, które odwiedzamy zwyczajnie w pierwsze piątki miesiąca z posługą sakramentalną potwierdziły chęć i gotowość przyjęcia kapłana. Spowiedź w kościele od godziny 17:30.


W sobotę pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11:00 adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwa różańcowa, a o godz. 12:00 Msza św. Rozważania różańcowe i modlitwy poprowadzi Koło Żywego Różańca z Aleksandrowa.


W przyszłą niedzielę – pierwszą w miesiącu – ofiary na tacę przeznaczone będą na nasze inwestycje parafialne.


Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 będzie spotkanie i konferencja dla Kół Żywego Różańca.


Prasa religijna dostępna jest na stoliku pod chórem. Dostępne są też adwentowe zdrapki z postanowieniami na każdy dzień adwentu jako pomoc w jego owocnym przeżywaniu.