26 czerwca 2022r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy przeniesioną z piątku Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela patrona naszej parafii. Uczestnicząc we Mszy świętej w naszym kościele możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Będzie też można uzyskać odpust związany z błogosławieństwem prymicyjnym udzielnym przez Ks. Dominika Kulczyckiego na zakończenie Mszy świętej o godz. 12:00, którą odprawi jako prymicję.


Także w dzisiejszą niedzielę z racji odpustu parafialnego zapraszamy na piknik rodzinny na terenie przed plebanią. Piknik rozpocznie się po Mszy prymicyjnej. Będą dmuchańce i animacje dla dzieci, prezentacje żołnierzy z Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej w Grójcu, policjantów z Komisariatu Policji w Tarczynie oraz strażaków z OSP w Kruszewie, którzy zrobią pokaz ratownictwa drogowego. Za symboliczne 5 zł będzie można zjeść grochówkę, żurek lub bigos z kuchni polowej albo kiełbasę z grilla natomiast ciasta oraz napoje zimne i gorące będą gratis. W związku z tym jeśli ktoś chciałby ciastem przez siebie upieczonym podzielić się z innymi to serdecznie zapraszamy. Piknik zakończy o godz. 17:00 koncert „Pniewy Local Band”. Zachęcamy do wspólnego spędzenia tej szczególnej niedzieli.


Kończy się miesiąc czerwiec w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa, tak zwane nabożeństwa czerwcowe, czyli litania i akt zawierzenia, są w kościele w niedzielę po Mszy o godz. 12:00 , a w pozostałe dni tygodnia po Mszy wieczornej.


W poniedziałek wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30. W miesiącach lipcu i sierpniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w każdy poniedziałek, ale będzie tylko 30 minutowa.


We wtorek 28 dnia miesiąca na Mszy świętej wieczornej modlić się będziemy przez wstawiennictwo błogosławionego Stefana kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i będzie można oddać cześć jego relikwiom i otrzymać błogosławieństwo relikwiami.


W środę obchodzić będziemy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła dlatego w dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę przeznaczone są na posługę apostolską i charytatywną Papieża.


W środy o godz. 17:30 odprawia się w naszym kościele Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Przy balustradce jest umieszczona skrzynka, gdzie można składać intencje modlitewne przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.


W piątek – pierwszy piątek  miesiąca. Prosimy by osoby, które odwiedzamy zwyczajnie w pierwsze piątki miesiąca z posługą sakramentalną potwierdziły chęć i gotowość przyjęcia kapłana. Spowiedź w kościele od godziny 17:30.


W sobotę pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11:00 adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwa różańcowa, a o godz. 12:00 Msza św. Rozważania różańcowe i modlitwy poprowadzi Koło Żywego Różańca z Aleksandrowa.


W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na nasze inwestycje parafialne.


Także w następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12:00 spotkanie i konferencja dla Kół Różańcowych.


Także przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą lipca, a więc nie będzie już Mszy świętej o godz. 16:00. Przypominamy natomiast, że Msza święta w sobotę o godz. 18:00 jest już Mszą niedzielną.