17 Listopada 2019r.

W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:45 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do sakramentów pokuty i eucharystii, a dla ich rodziców katecheza w poniedziałek o godz. 20:00.


Także w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00 będzie spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która rozpoczęła przygotowanie w tym roku szkolnym. Grupa starsza będzie miała spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00.


W dzisiejszą niedzielę obchodzimy również Światowy Dzień Ubogich. Wokół nas wciąż żyją ludzie w ubóstwie i nędzy. Wynika to często z ich niezaradności życiowej, różnych sytuacji losowych, chorób czy uzależnień. Niezależnie od przyczyn jesteśmy zaproszeni by zobaczyć w nich naszego bliźniego potrzebującego pomocy. Możemy to zrobić poprzez jałmużnę wrzuconą do skarbonki dla ubogich, bądź przychodząc z pomocą konkretnym ludziom, np. w akcji „Szlachetna Paczka”.
Młodzież z LO im. I. Sendlerowej w Tarczynie, która jak co roku jest zaangażowana w program Szlachetnej Paczki w naszej okolicy przygotowała w tym roku przedstawienie „Wieczornica Patriotyczna”, które odbędzie się w najbliższą sobotę 23 listopada o godz. 18:00. Dochód z biletów, które będą sprzedawane po 5 zł będzie całkowicie przeznaczony na pomoc ubogim w ramach Szlachetnej Paczki.


W ramach przygotowań do beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego zorganizowany został cykl spotkań „ Myśląc z Wyszyńskim”. Spotkania będą się odbywać w każdy trzeci czwartek miesiąca w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19. Pierwsze odbędzie się już w najbliższy czwartek 21 listopada o godz. 18:00. W debacie „Dlaczego Prymas Tysiąclecia? Co zawdzięczamy kard. Stefanowi Wyszyńskiemu?” wezmą udział: prof. dr hab. Antoni Dudek, prof. dr hab. Jan Żaryn oraz dr Ewa Czaczkowska. Wstęp wolny. Będzie też dostępna transmisja internetowa na stronie Archidiecezji.


W środę o godz. 17:30 modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Przy balustradce znajduje się skrzynka, gdzie można składać intencje modlitewne przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.


Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, telefony). Zbiórka będzie miała miejsce przy naszej plebanii w dniach 25 XI – 2 XII. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.


Prasa religijna dostępna jest na stojaku pod chórem.